Przeżyj godnie swoje życie

Nie rzadko a nawet powiedziałabym, że zbyt często się spotyka ludzi, którzy powtarzają „ja to nie mam szczęścia”, „ja to mam w życiu pecha”, „gdyby babcia miała wąsy, to byłaby babcią”, ” gdyby coś, to coś” itd.

Może czas zatem zabrać życie w swoje ręce? w pełnym tego słowa znaczeniu, mianowicie podjąć odpowiedzialność, co z pewnością zadaniem łatwym nie jest.  Wiąże się to z przyznaniem do błędu, do porażki, z krytycznym spojrzeniem na swoje postępowanie. A przede wszystkim pchnięciu ku działaniu i zabrania życia w swoje ręce.Czym zatem jest wzięcie odpowiedzialności za swoje życie ? Bardzo często zazdrościmy ludziom, dlaczego to im wiedzie się tak dobrze, ale mają szczęście. Widzimy tylko te efekty końcowe, sam wierzchołek góry lodowej, która zalegała tuż pod taflą wody, która była zupełnie niewidoczna dla ogółu. Otóż Ci ludzie by znaleźć się na tym wierzchołku, musieli najpierw na to zapracować, wspiąć się ku górze pokonując nieustanne przeszkody, trudy które nam zsyła codziennie życie. Zwykle jesteśmy nieświadomi, jak wiele taka osoba musiała poświęcić, by znaleźć się tam gdzie jest, bądź żeby mieć to co ma. Nie od dziś jasne jest, że działanie jest drogą do sukcesu u każdego człowieka.

Jesteśmy kowalami własnego losu, to my tworzymy nasze życie i to od nas samych tak naprawdę zależy w jaki sposób je będziemy przezywać. Czasem zdażają się wyjątki, trafienie na szczególną okazje, sprzyjające okoliczności itd. Jednak, żeby to wszystko zauważyć, skorzystać z tego trzeba mieć otwarty umysł i potrafić wykorzystać w odpowiednim momencie. I tu znów spoczywa na nas cała odpowiedzialność.

Prostą rzeczą jest zwalenie odpowiedzialności za nasze życie na rzecz, los, pogodę itd. Natomiast przejęcie jej na siebie i radzenie sobie z nią jest ogromnym ale jakże opłacalnym wyzwaniem. To dzięki temu tworzymy nasze szczęście, jesteśmy dumni ze swoich osiągnieć i stajemy się pełni wiary w nas samych.Nie pozwól by ktoś inny zdecydował za Ciebie kierować Twoim życiem, takim jakie sobie wymarzyłeś. Żadna osoba nie jest w stanie przeżyć naszego życia za nas życia.  Bądźmy gotowi stawić czoła i brać z życia garściami. Podejmij wyzwanie i zawalcz o swoje szczęście już dziś ! Najprościej zacząć od malutkiej rzeczy.  Zatem odpowiedz sobie, co dziś zrobiłeś dla swojego szczęścia? Jeśli nic, to zacznij działać bo czasu ucieka, życie nam ucieka!